مشخصات فردی رئیس دفتر گزینش

 

نام احسان اله

نام خانوادگی: تجری

مدرک تحصیلی: کارشناس ارشد  

رشته تحصیلی : مدیریت آموزش                          

شماره تماس: 01734234400 داخلی 2208

             18455                     

نگاهی به گزینش ازدیدگاه امام و رهبری:

میزان در گزینش حال فعلی افراد است مگر آنکه از گروهکها و مفسدین باشند یا حال فعلی آنها مفسده جویی و اخلال گری باشد . حضرت امام خمینی ( ره)

در جمهوری اسلامی معیارها برای ارزش گذاشتن روی این یا آن انسان چیزهای مشخصی است هیچکس حق ندارد و نمی تواند این معیارها را عوض کند ... این ارزش ها را بایستی حفظ کرد و رویش حساب کرد . یکی از این ارزش ها تقوی است ، یکی از ارزشها ایمان است ، یکی از ارزش ها عمل است و یکی از ارزش ها علم است .  مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)

ضرورت گزینش :
همانطور که می دانیم برای سلامت سیستم اداری در هر نظام حکومتی ،حضور افراد کوشا و مسوولیت پذیر در عرصه فعالیت هایفرهنگی ، آموزشی ، اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و ... امری کاملاً بدیهی است که در اکثر کشورهای جهان توسط سیستم جذب و استخدام ،به طور دقیق به انتخاب و گزینش افراد شایسته مبادرت می ورزند . طبیعی است پذیرش نیرو در هر حکومت و نظامی بر مبانی فرهنگ ، ساختار اقتصادی ، معیارهای ارزشی و نیاز خود ،به تدوین اصول و ملاکهایی اقدام می کنند تا با جذب شایسته ترین افراد در دستیابی به اهداف خود موثر و کاراتر باشند .

ایجاد فضای سالم آموزشی و تربیت نیروهای آموزشی از دستاورد های مهم دانشگاه آزاد اسلامی است. در راستای منویات مقام معظم رهبری ، دانشگاه آزاد اسلامی در تثبیت ارزشهای معنوی و اسلامی انقلاب پیشگام بوده و این شجره طیبه و نهاد مقدس جهت استقرار فرمایشات معظم له به لحاظ اسلامی کردن دانشگاه ها و تربیت نیروهای متخصص و متعهد به انقلاب اسلامی گام های موثری را برداشته است. امروز جذب اساتید صالح و شایسته و پذیرش دانشجویان تلاشگر در عرصه علم و دانش و توسعه فضاهای آموزشی و پژوهشی و کیفی سازی این مجموعه عظیم از اولویت های اصلی دانشگاه بوده که این امر جز با ایجاد فضای سالم و تربیت نیروهای ارزشی و وفادار به نظام و انقلاب و رهبری میسر نمی باشد.

یکی از دارایی های مهم هر سازمانی نیروی انسانی آن است که به ویژه در عصر حاضر از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نیز نقش فراوانی در تعالی و پیشرفت آن سازمان دارد در نتیجه دفتر گزینش در هر سازمانی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است از جمله جمع آورى اطلاعات يا انجام بررسى ،مطالعه و تحقيقات لازم مربوط به گزينش افراد وبررسی صلاحيت آنها از جهات اخلاقى ،سياسى عقيدتى ، رفتاری و علمى و تخصصى براى استخدام در دانشگاه آزاد اسلامىمى باشدو هدف از گزينش جذب نيرو با اولويت بالاتر نسبت به نيروهاى همتراز خواهد بود.

اهداف و وظایف گزینش :

-پاسخ به کلیه استعلام های بعمل آمده از طرف دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی در مهلت تعیین شده.

-پاسخ به استعلام هایی که از ناحیه کارگروه بررسی صلاحیت عمومی استانها و یا دفاتر گزینش سایر واحد های دانشگاه آزاد اسلامی و یا ارگانهای مختلف انجام می گیرد با هماهنگی دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلا می.

-  اقدام به تحقیق در مورد افراد اعم از اساتید( اعضاء هیات علمی ، هیات علمی بورسیه ، اساتید حق التدریس و کارکنان و دانشجویان و انعکاس آن به دفتر مرکزی گزینش دانشگاه.

-  انجام تحقیقات لازم در زمینه افراد معرفی شده به گزینش و اظهار نظر پیرامون صلاحیت آنها با رعایت موازین شرعی و ضوابط مصوب.

-  ارسال گزارش عملکرد اساتید شامل نحوه تدریس و صلاحیت عمومی آنان جهت صدور رأی قطعی از دفتر مرکزی گزینش مرکزی.