مشخصات فردی رئیس اداره آزمایشگاهها و کارگاهها
نام امید
 mirshahi  
نام خانوادگی: میرشاهی 
 
مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد
 
رشته تحصیلی : مهندسی برق قدرت  
شماره تماس : 017-34224500 شماره تماس 3615  

 

اداره امور آزمايشگاه ها و كارگاه ها                                                              

مجتمع آژمایشگاهی خوارزمی فعالیت خود را از اسفند ماه سال 1373 با هدف ارائه خدمات پژوهشی به اعضای هیئت علمی، پزوهشگران و دانشجویان رشته­های کارشناسی برق گرایش قدرت، آغاز نموده است. در حال حاضر این مرکز با عنایت به وجود آزمایشگاههای متعدد تخصصی در مجتمع خوارزمی واحد، همواره تلاش نموده با تهیه تجهیزات پیشرفته و دقیق، طیف گسترده­ای از علوم در زمینه فنی مهندسی و علوم پایه را پوشش داده و درجهت رفع نیازهای علمی آزمایشگاهی محققین دانشگاه گام بردارد.

پیشرفت هر جامعه­ای به چگونگی كیفیت آموزش و پژوهش آن جامعه بستگی دارد. وجودتجهیزات آموزشی و پژوهشی دانشگاه یکی از محورهای اساسی در ارتقاء سطح علمی دانشجویان به شمار می­آید. قرن­هاست که نظریه­پردازان آموزشی بر این باورند که اگر فراگیران به جای آن که صرفاً دانش را دریافت کنند، خود در جستجو و در صدد کشف آن باشند، یادگیری با معناتر، کامل­تر و در نتیجه سود بخش­تر خواهد بود. در چنین شرایطی ضرورت وجود آزمایشگاه­ها و کارگاه­ها و مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد و قطبهای صنعتی بیش از پیش احساس می­شود. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی­آباد کتول با وجود رشته­های علمی موجود دارای 31 مکان کارگاهی و 26 مکان آزمایشگاهی می­باشد که قابلیت برگزاری 41 درس کارگاهی و 44 درس آزمایشگاهی را دارند. مجتمع آزمایشگاهی خوارزمی و مجتمع کارگاهی امير كبير واحد علی آبادکتول با بیش از 5938.5 متر مربع وسعت یکی از کاملترین مراکز علمی در استان گلستان است.

پژوهش و تحقیق لازمه حیات ملتی است که می­خواهد سربلند و آزاد زندگی کند. دستیابی به این مهم نیازمند پیش­ زمینه­ هاي سخت‌افزاري، داشتن مجتمع­های آزمایشگاهی و کارگاهی می­باشد تادر نهايت ايجاد بستري مناسب براي ارتقاء سطح علمی دانشجویان فراهم سازد. اداره آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول که زیر نظر معاونت محترم پژوهشی واحد می باشد به منظور ساماندهي به فعاليتهاي پژوهشي اعضاء هيأت علمي و دانشجويان تمامي عزم خود را معطوف به محوري نمودن پژوهش با هدف توليد علم و تربيت عالم نموده است.

اهم فعالیت­های ادارة آزمايشگاه ها و كارگاه ها به شرح زير است:

1- تكميل و تجهيز كارگاه ها و آزمايشگاه ها با وسايل و تجهيزات پژوهشي، آموزشي مورد نياز
2- ارتباط مستمر با مديران محترم گروههاي آموزشي جهت برآورد تجهيزات و فضاي آموزشي مورد نياز و اقدام جهت ساخت آزمايشگاه­هاي جديد، خريد تجهيزات
3- هماهنگي با مديران محترم گروه ها براي زمان بندي و برنامه­ريزي درس­هاي عملي آزمايشگاهي و كارگاهي

4-
نظارت و كنترل برگزاري كلاس هاي عملي در آزمايشگاه­ها و كارگاه­ها
5- اخذ مجوزهاي خريد از بودجة پژوهشي براي خريد تجهيزات پژوهشي از سازمان مركزي


استراتژي

توسعه كيفيت و ايجاد زير ساخت­هاي آزمايشگاهي و كارگاهي

 

 معرفی اداره آزمایشگاه ها و كارگاه ها        مشاهده
 فرم درخواست استفاده از آزمایشگاه       مشاهده
 فرم دریافت امانی تجهیزات از آزمایشگاه ها و كارگاه ها      مشاهده
 لیست آزمایشگاه ها و كارگاه ها      مشاهده