اعتکاف

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، حجت الاسلام دکتر ابراهیم باغشنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان به دلیل حمایت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم معنوی اعتکاف در این واحد دانشگاهی قدردانی کرد.

در متن این تقدیرنامه آمده است:

جناب آقای دکتر علیرضا اسفندیاری مقدم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول

اکنون به برکت انقلاب اسلامی یکی دیگر از رویش های انقلاب در جان و روح مردم به خصوص دانشجویان دمیده و سیل انسان های مومن و عاشق معبود را روانه مساجد نموده است، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بر خود لازم می داند که از تلاش جنابعالی و همکاران محترم در معاونت فرهنگی و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه در برپایی سنت حسنه اعتکاف تقدیر نموده که مخلصانه در برگزاری این مراسم باشکوه معنوی تلاش نموده اید. امیدواریم در سال های آتی شاهد برگزاری این مراسم معنوی باشکوه در تمامی دانشگاه های آزاد اسلامی استان باشیم.

به گزارش آنا، مراسم معنوی اعتکاف ایام البیض ماه رجب همچون سال های گذشته و همزمان با سراسر کشور از 22 تا 24فروردین، مصادف با 13 الی 15 رجب با حضور 182 تن از معتکفان خواهر و برادر دانشجو در مسجد الزهرا(س) واحد و برادران در مسجد صاحب الزمان(عج) و مسجد امام حسن عسگری (ع) شهرستان علی آبادکتول برگزار شد.

این مراسم با اجرای برنامه های سخنرانی مبلّغان دینی، برگزاری نماز جماعت، محفل انس با قرآن کریم، بیان احکام و مسائل شرعی، قرائت مناجات امیرالمومنین، دعای عهد، زیارت عاشورا و مدحیه سرایی به مناسبت فرارسیدن وفات حضرت زینب (س)، اهدای بسته های فرهنگی به معتکفان، برگزاری مسابقات کتابخوانی، کرسی های آزاد اندیشی و حضور مشاوران خانواده برگزار شد.

حجت الاسلام حسنعلی مازندرانی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گلستان سخنران این مراسم به مسائل و مباحثی در باره نقاط ضعف و قوت در کنار نماز دعا و روزه و اندیشیدن به خود در روزهای اعتکاف پرداخت.

در آخرین روز از این مراسم با حضور مسئولان معنوی 49 نفر از معتکفان به قید قرعه برای اعزام به مشهد مقدس انتخاب شدند.