636745176233484760 lg 4198c

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول گفت: مقالات چاپ‌شده این دانشگاه در مجلات علمی و پژوهشی معتبر و نمایه‌شده ISI و ISC در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۵ تا ۴۵ درصد رشد داشته است.

علیرضا اسفندیاری مقدم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در علی‌آباد کتول با اشاره به این مطلب که اصلی‌ترین معیار برای تعیین جایگاه علمی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها مشارکت در روند توسعه علم جهانی است، افزود: در راستای کیفی‌سازی مقالات و مقالات برتر و پراستناد در سال‌های اخیر، شاهد رشد مقالات برتر در کشور ایران بوده‌ایم؛ اما همچنان تا وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.

رئیس واحد علی‌آباد کتول، کیفی‌سازی پژوهش و نیز ارتقای اثرگذاری پژوهش‌های دانشگاهی در سطح بین‌المللی را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: این دانشگاه، برنامه‌های مدون مختلفی را برای گام‌برداشتن در مسیر پیشبرد پژوهش‌ها در کشور در نظر گرفته است و نظارت دقیقی بر انجام این برنامه‌ها دارد.

وی حرکت به سمت دانشگاه بین‌المللی را نیازمند بهبود شاخص‌های پژوهشی و تحقیقاتی عنوان و تصریح کرد: مقالات چاپ‌شده در مجلات علمی و پژوهشی معتبر و نمایه شده ISI و ISC برای واحد علی‌آباد کتول، سال گذشته در مقایسه با سال ۹۵ رشد ۴۵ درصدی یافته است.

اسفندیاری مقدم با بیان اینکه رتبه‌های بدست آمده ماحصل فعالیت آموزش و پژوهش است، اظهار کرد: سال گذشته به لحاظ علمی سال پربار و خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول بود. طبق آمار در سال ۹۵ مقالات چاپ شده در مجلات علمی معتبر ۷۶ مقاله بوده و این تعداد در سال ۹۶ به ۱۱۰ مقاله رسیده است و همچنین در حوزه مقالات ارائه شده در همایش‌های بین المللی و ملی نیز تعداد ۸۹ مقاله در سال ۹۵ داشته‌ایم که این آمار در سال ۹۶ به ۱۲۸ مقاله افزایش یافت.

انتهای پیام/۴۰۸۲/۴۰۶۲/