636791706836819083 md d0500

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول با تأکید بر ایفای نقش بسیج در عرصه علم گفت: باید فرهنگ بسیجی را در عرصه علم و پژوهش طنین‌انداز کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی‌آباد کتول، علیرضا اسفندیاری مقدم عصر روز گذشته در همایش بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول با موضوع نقش بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، گستره فعالیت‌های بسیج را بسیار وسیع عنوان و خاطرنشان کرد: هرچند بسیج به‌عنوان عقبه مردمی همه نهادهای نظام در همه زمینه‌ها قادر به ایفای نقش بوده است؛ اما در این برهه زمانی باید بیش از پیش در عرصه علم و پژوهش نیز ورود کند؛ چراکه این حوزه مظهر اقتدار است و کار علمی یک مجاهدت خاموش و جانفرساست.

وی با تأکید بر ایفای نقش بسیج در عرصه علمی ادامه داد: الگوهای بزرگ فراوانی داریم و باید فرهنگ بسیجی را در علم و پژوهش طنین‌انداز کنیم که در همین راستا باید شبانه‌روز مشغول کار جهادی و تحقیق باشیم و به نظام مقدس کمک کنیم.

اسفندیاری مقدم، شهادت طلبی، ایثار، از خودگذشتگی و کار برای رضای خدا از خصوصیات فرد بسیجی دانست و به بیان ویژگی‌های فرهنگ بسیجی از نظر مقام معظم رهبری پرداخت.

رئیس واحد علی‌آباد کتول افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نیز مانند بسیج مولود انقلاب و سنگربان جهاد علمی در کشور می‌تواند باشد؛ چراکه هر چقدر تلاش در عرصه علمی بیشتر باشد موجب پیشرفت کشور در عرصه علمی و رضایت رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

در پایان این مراسم از تلاش حسین خانی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول تجلیل و مجتبی یوسفی به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی معرفی شد.

به گزارش آنا، دانشگاهیان واحد علی‌آباد کتول پس از خاتمه همایش و تجدید میثاق با شهدای گمنام این واحد دانشگاهی در بیانیه‌ای حمایت خود را از مردم مظلوم یمن اعلام کردند.