636820241903246624 md bef03

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان گفت: بسیج اساتید باید با رهنمودهایش آستانه تحمل دانشجویان را بالا ببرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی‌آبادکتول، غلامرضا منتظری صبح امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری کانون بسیج اساتید علی‌آبادکتول با تشریح فلسفه شکل‌گیری بسیج اساتید گفت: ایجاد بستر لازم برای ظهور و بروز اندیشه‌های فرهنگی و دینی از مهم‌ترین دلایل شکل‌گیری بسیج اساتید در واحدهای دانشگاهی است.

وی همگرایی و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها را از شاخصه‌های مهم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: مبدأ و آغاز هر تحول در کشور از دانشگاه‌هاست که به برکت انقلاب اسلامی امروز دانشگاه‌های ما با وجود سرمایه‌های انسانی چون استادان، مسیرحقیقی خود را طی می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان فعالیت دانشگاه‌ها را همانند خط مقدم جبهه دانست و افزود: یکی از دغدغه‌های مهم بسیج اکنون بحث هم‌افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت توأمان استادان، کارکنان و دانشجویان بسیجی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی است.

منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از تشکیل کانون‌های بسیج اساتید در اکثر دانشگاه‌های استان گلستان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول همیشه در زمره یکی از بهترین واحدهای دانشگاهی در تحقق ارزش‌های دینی و اخلاقی بوده و احساس مسئولیت دینی و انقلابی استادان این واحد دانشگاهی، یکی از شاخصه‌ها و سرمایه‌های اجتماعی کم‌نظیر در سطح استان است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان تصریح کرد: تقویت روحیه مطالبه‌گری در بسیج به‌ویژه دانشجویان بسیجی باید مدنظر قرار گیرد؛ چراکه هویت دانشجو به این است که حرفش را بزند و استقلال آن حفظ شود و بسیج اساتید باید با رهنمودهای خویش آستانه تحمل دانشجویان را بالا برده و با نشان دادن راه، از انحراف آنان جلوگیری کند.

انتهای پیام/