636826577097203356 md 87aa7

رئیس دانشگاه آزاد گلستان گفت: پیشرفت دانشگاه به توجه ویژه به مسائل اخلاقی، علمی و پژوهشی نیاز دارد و رشد مباحث علمی و فرهنگی دانشجویان باید اولویت اول باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی‌آباد‌کتول، سید‌علی طاهری عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آبادکتول که با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد، از  این واحد به‌عنوان یک دانشگاه ممتاز و ارزشمند در سطح استان و کشور یاد کرد.

وی افزود: جایگاه امروز دانشگاه آزاد علی آبادکتول حاصل مجموعه تلاش‌های ارزنده رؤسای این واحد در طول عمر بابرکتش بوده که با همکاری و مشارکت اساتید و کارکنان آن محقق شده است.
 

طاهری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی در مباحث علمی و فرهنگی، قرآن و عترت را یکی از اقدامات بی‌نظیر این دانشگاه در بعد فرهنگی برشمرد و افزود: دانشجویان به‌عنوان سرمایه‌های ملی در پیش ما امانت هستند و این وظیفه دینی ماست که با برنامه‌ریزی منسجم ارتقاء و رشد مباحث فرهنگی و علمی آنان را در اولویت کاری خویش قرار دهیم.

دبیر هیئت‌امنا دانشگاه آزاد اسلامی گلستان با تشریح سیاست‌های پژوهشی دانشگاه، هدف از نظام پایش را شناسایی چالش‌های مهم کشور و رفع آنها عنوان کرد و افزود: دانشگاه برای تحقق این مهم از ظرفیت‌های علمی همه پژوهشگران دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها استفاده کرده و از آنها حمایت می‌کند.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها برای حل مشکلات کشور خاطرنشان کرد: رونمایی از ۵ هزار عنوان مقاله در طرح پایش آن‌هم فقط برای ۹ چالش از بین ۴۰ چالش شناسایی‌شده، نشان از جدیت و حضور اثربخش دانشگاه آزاد اسلامی در حل مشکلات کشور دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با قدردانی از زحمات علیرضا اسفندیاری‌مقدم رئیس پیشین واحد علی‌آبادکتول و آرزوی موفقیت برای سید‌حسن سید‌رضایی سرپرست جدید واحد از وی خواست با توجه به اهداف و سیاست‌های کلان دانشگاه نسبت به مباحثی چون توسعه رشته‌های تحصیلی، برنامه‌ریزی منسجم برای ساماندهی املاک و افزایش درآمدهای غیر شهریه‌ای نگاهی ویژه داشته باشد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز در سخنانی با تقدیر از تلاش‌های علیرضا اسفندیاری‌مقدم و با آرزوی موفقیت برای سید‌حسن سید‌رضایی در پست جدید، مدیریتی را مدیریت خوب معرفی کرد که از همه افکار استفاده کرده و باخرد جمعی و همفکری برنامه‌های دانشگاه را پیش ببرد.

در این مراسم  سید‌حسن سید‌رضایی با تشکر از حسن اعتمادی که به وی شده شروع دورهٔ خدمتگزاری به جامعه علمی و دانشگاهی را به فال نیک دانست و گفت: نهالی که سی و یک سال پیش کاشته شده امروز باهمت و همکاری همه‌جانبه به درختی تنومند تبدیل‌شده که از افتخارات استان و کشور محسوب می‌شود و ما وظیفه‌داریم که از آن نگهداری کنیم.

سرپرست جدید واحد علی آبادکتول با تأکید بر نقش استادان در پیشبرد اهداف این واحد دانشگاهی اهمیت و جایگاه دانشگاه از نگاه مقام معظم رهبری بیان کرد و افزود: تمام نهادهای دولتی و غیردولتی باید دانشگاه را که موتور هر کشور است، در حوزه‌های مختلف تقویت کنند.

وی با معرفی شاخصه‌های عملکرد از دیدگاه یونسکو خاطرنشان کرد: با توجه به نقشی که دانشگاه‌ها در کشور دارند، ما باید خود را مورد ارزیابی قرار دهیم و ببینیم در حوزه ارتباط با صنعت و در حوزه‌های کارآفرینی و اقتصادی چه نقشی را ایفا کرده‌ایم.

سید‌حسن سید‌رضایی تلاش برای تبدیل دانشگاه به دانشگاه نسل سوم کارآفرین، پیشرفت در حوزه‌های ارتباط با صنعت و جامعه، ارتقاء کمی و کیفی در تمامی بخش‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، چابک‌سازی و نوآوری همراه با تکریم شایسته ارباب‌رجوع و قانون‌گرایی را از برنامه‌های اصلی خود معرفی و ابراز امیدواری کرد که با توکل به خداوند متعال همراه با برنامه‌ریزی دقیق و کارآمد و بهره‌گیری از خرد جمعی و تلاش مضاعف بتوانیم در جهت حفظ استقلال دانشگاهی دانشگاه قدم‌های بزرگی را برداشته و شاهد حل مشکل و ارتقاء دانشگاه باشیم.

به گزارش آنا، در این مراسم علیرضا اسفندیاری‌مقدم گزارشی از اقدامات زمان تصدی سرپرستی خویش ارائه و از همکاری و تلاش جامعه دانشگاهی علی‌آبادکتول قدردانی کرد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایای نفیس از خدمات علیرضا اسفندیاری‌مقدم به‌عنوان سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول قدردانی و حکم انتصاب سید‌حسن سید‌رضایی به‌عنوان سرپرست جدید این واحد دانشگاهی اعطا شد.