636842958324500432 md 81521

رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول، محورهای اصلی نخستین همایش ملی مراقبت و درمان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی آبادکتول، حمید حجتی از برگزاری نخستین همایش ملی مراقبت و درمان در روز ۱۵ اسفند سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول خبر داد و اظهار کرد: این همایش علاوه بر ایجاد بستری مناسب برای تبادل‌نظر بین استادان، دانشجویان و پژوهشگران، سبب ارتقا کیفیت مراقبت‌های بالینی و ایجاد انگیزه در بین همه علم دوستان خواهد شد.

وی افزود: امروزه رسالت دانشگاه فقط تربیت نیروی انسانی نیست، و برگزاری همایش‌های علمی به‌عنوان یکی از راهکارهای عمده توسعه علمی در بین پژوهشگران و دانش‌پژوهان است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول درباره ظرفیت بالای علمی این واحد دانشگاهی در حوزه پرستاری و پیراپزشکی خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاهی تاکنون با برگزاری هفت همایش ملی در پنج سال اخیر توانسته است زمینه ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشجویان خود را در کنار سایر پژوهشگران کشور فراهم کند.

حجتی مراقبت‌های تسکینی، مراقبت‌های پرستاری، مراقبت پیش بیمارستانی، پرستاری توان‌بخشی، خود مراقبتی و کیفیت زندگی را از محورهای اصلی همایش مذکور برشمرد و افزود: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و ارسال مقاله خود می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۲۰ بهمن‌ اقدام کنند.

وی در پایان اظهار کرد: اولین همایش ملی مراقبت و درمان همراه با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و چاپ مقالات برتر در مجلات علمی و پژوهشی همراه بوده و همه مقالات آن در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد.