637050183847351250 lg 28b10
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علی‌آبادکتول گفت: بسیج همواره در خدمت‌رسانی به مردم ایران در مواجهه با مشکلاتی مانند سیل و زلزله پیشقدم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی‌آبادکتول، مجید زمانی ظهر امروز در نخستین نشست مجمع عالی بسیجیان شهرستان علی‌آبادکتول که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی امتداد قیام عاشورا است، اظهار کرد: رمز ماندگاری قیام امام حسین(ع) و انقلاب اسلامی وجود سربازانی بابصیرت، ولایتمدار و مسئولیت‌پذیر است که بر تن مخالفان و دشمنان لرزه انداخته است.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس آغاز‌کننده جنگ نبودیم، اضافه کرد: در تمام دنیا پایان جنگ را جشن می‌گیرند؛ اما در ایران هفته دفاع مقدس را گرامی می‌دارند، چراکه انقلاب ما و دفاع ما برگرفته از قیام عاشوراست.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علی‌آبادکتول، تفکر حاکم بر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را تفکر عاشورایی برشمرد و تصریح کرد: بسیج براساس مقتضیات زمان گاهی در عرصه نظامی و امنیتی، گاهی در عرصه فرهنگی و بصیرت‌افزایی سیاسی مأموریت خویش را به انجام می‌رساند و گاهی نیز در خدمت‌رسانی به مردم ایران در مواجهه با مشکلاتی همچون سیل و زلزله پیشقدم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول نیز در این مراسم با خیرمقدم به بسیجیان گفت: تقارن ماه محرم، هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی پیام‌آور فداکاری، ایثار و بصیرت در عرصه‌ها به‌ویژه عرصه علمی و همچنین الگوی تمام‌عیاری برای ایثار و دفاع از ارزش‌ها است.

سیدحسن سیدرضایی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران اسلامی گفت: بسیجیان در گذشته در انقلاب اسلامی و عرصه جنگ ارزش‌آفرینی کردند و امروز ارزش‌آفرینی آنان در عرصه‌های علمی، پژوهشی، کارآفرینی و رونق اقتصادی و دفاع از ارزش‌های فرهنگی غیرقابل انکار است.

وی با اشاره به حضور دکتر ستاری در دانشگاه آزاد واحد علی‌آبادکتول خاطرنشان کرد: سفر اخیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سفر پر خیر و برکتی بود؛ به‌طوری‌که با توجه به ظرفیت بالای فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول، مرکز نوآوری و هوشمندسازی را به این واحد دانشگاهی اختصاص داد و امیدواریم این جلسه آغازی برای کارهای بزرگ باشد.

مسئولیت‌پذیری، انگیزه، تلاش جهادی و روحیه انقلابی از شاخص‌های مهم بسیجیان است

رئیس مجمع بسیجیان علی‌آبادکتول نیز در این نشست با اشاره به اینکه مشورت و خرد جمعی در بسیاری از عرصه‌های انقلاب اسلامی اثرات مثبتی به‌دنبال داشته است، تشریح کرد: هدف اصلی از تشکیل مجمع بسیجیان در شهرستان مشورت در تصمیم‌گیری است که به شکر خداوند بزرگ امروز شاهد برگزاری نخستین نشست این مجمع عالی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول هستیم.

علیرضا مزیدی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی مسئولیت‌پذیری، انگیزه، تلاش جهادی و روحیه انقلابی را از شاخص‌های مهم بسیجیان برشمرد و از همه به ویژه جوانان بسیجی خواست تا با سرلوحه قراردادن این شاخص‌ها مسئولان را در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی یاری کنند.

وی با بیان اینکه فلسفه تشکیل مجمع عالی بسیجیان شهرستان علی‌آبادکتول بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات است، افزود: یقین داریم که با نگاهی عالمانه، مدبرانه و استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی موجود در شهرستان می‌توانیم بسیاری از مشکلات را رفع کنیم.

انتهای پیام/۴۰۷۸/