photo 2020 08 01 08 34 49 4a2b6

عضو بنیاد نخبگان کشور درباره چرایی انتخاب رشته مدیریت و موفقیت در آن گفت: به‌منظور ارتقای علمی و تبدیل به فردی تأثیرگذار در عرصه‌های مدیریت کشور رشته دکتری مدیریت دولتی رسالت خویش انتخاب کردم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی آبادکتول،معصومه مهراد نخستین دانش‌آموخته رشته دکتری مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول است که توانسته طی مدت هفت ترم با کسب رتبه نخست تحصیلات دکتری را به پایان برساند.

مهراد در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری آنا، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور است، کادر استادان مجرب، کیفیت آموزشی بالا، امکانات و تجهیزات پیشرفته آموزشی و پژوهشی را از عوامل موفقیت و توسعه این دانشگاه برشمرد.

وی اظهار کرد: نقش‌آفرینی تربیت‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی گویای این مهم بوده که مولود انقلاب اسلامی بستر لازم برای رشد و شکوفایی جویندگان علم و دانش را به خوبی فراهم کرده است.

دانش‌آموخته رشته دکتری مدیریت دولتی با بیان اینکه دانشگاه به عنوان نهادی فرهنگ‌ساز می‌تواند در فرآیند توسعه کشور نقش اساسی ایفا کند، تصریح کرد: اساس و بنیاد توسعه‌یافتگی بر تولید دانش و پژوهش استوار بوده که در این میان نقش دانشگاه‌ها انکارناپذیر است.

مهراد با تشریح رسالت دانشگاه‌ها در رفع مشکلات کشور و ارائه راهکارهای علمی برون‌رفت از تنگناها و بحران‌ها بر ضرورت توسعه رشته‌های علمی متناسب با شرایط بومی و محلی در هر منطقه تأکید کرد و افزود: نیاز امروز جامعه توجه ویژه به توسعه علمی است تا با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم بتوانیم راهکارهای متناسب با شرایط آن منطقه اتخاذ و اجرا کنیم.

عضو بنیاد نخبگان کشور، حضور دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول را نمونه‌ای از این توسعه علمی در استان گلستان دانست که با قدمتی مثال‌زدنی تاکنون هزاران نیروی انسانی متخصص در رشته‌های متنوع را تربیت و تحویل جامعه داده که علاوه بر اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف علمی، پزشکی، علوم انسانی و شاخه‌های مختلف مهندسی تأثیرگذار بوده است.

مزایایی که تحصیل در کنار خانواده برای دانشجویان دارد

مهراد درباره چرایی انتخاب رشته مدیریت واحد علی‌آبادکتول به آنا گفت: هر فردی برای رسالتی در این دنیا آفریده شده و من هم ارتقای علمی و تبدیل به فردی تأثیرگذار در عرصه‌های مدیریت در کشور را رسالت خویش انتخاب کردم تا بتوانم در رفع مشکلات نظام اداری کشور نقشی هرچند کوچک را برعهده داشته باشم.

وی با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنکور و انتخاب رشته به داوطلبان کنکور توصیه کرد که تحصیل در کنار خانواده و دانشگاه محل سکونت را اولویت انتخاب قرار دهند؛ چراکه این مهم بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی و اجتماعی را کاهش داده و دوران تحصیلی درخشانی را برایشان رقم خواهد زد.

دارنده جایزه ویژه بنیاد نخبگان کشور از دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آبادکتول به‌دلیل زیبایی منحصر به فرد، امکانات، ظرفیت بالای علمی و پژوهشی و استادان مجرب علمی به عنوان نگینی درخشان در آموزش عالی استان گلستان یاد و عنوان کرد که تحصیل در این دانشگاه افتخار من است.

به گزارش آنا، معصومه مهراد دوره کارشناسی ارشد خود را نیز با معدل ۱۹,۸۶ به عنوان استعداد برتر به پایان رساند و جایزه ویژه بنیاد نخبگان کشور را به خود اختصاص داد و اکنون عضو بنیاد نخبگان کشور و بنیاد نخبگان استان گلستان است.