637323136235633912 md fcf6a

دست خبیث صهیونیست‌ها و آمریکا در حادثه انفجار بیروت دیده می‌شود

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرد که بندر بیروت شاهرگ اقتصادی و حیاتی لبنان در راستای سست‌کردن تحریم‌های آمریکا بوده و دست خبیث صهیونیست‌ها و آمریکا در حادثه انفجار در کار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول در پی انفجار بندر بیروت بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: حادثه اسفبار و اندوهگین انفجار بندر بیروت را که موجب کشته، زخمی و مفقودشدن عده کثیری از مردم خوب لبنان شده است، به ملت شریف لبنان تسلیت عرض کرده و از خدای منان برای آنان صبر جمیل را آرزومندیم. بی‌شک از این حادثه، استکبار جهانی به‌ویژه آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و عربستان خبیث سعودی خوشحال و در پی کسب امتیازاتی هستند. گرچه رسانه‌های لبنانی اعلام کرده‌اند که ابعاد حادثه را تحت بررسی قرار می‌دهند؛ اما همچنان این حادثه صرفاً یک سهل‌انگاری نبوده و دست سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی بین‌الملل مانند CIA و موساد در کار است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت لبنان در راستای رسیدن به مقاصد شوم خود از جمله خلع سلاح حزب‌الله لبنان، تروریستی خواندن و اخراج آن را به شدت محکوم می‌کنیم. در دنیایی زیسته‌ایم و همچنان حیات گزیده‌ایم که سازمان ملل متحد و جوامع داعیه‌دار حقوق بشر و قوانین، تابع استکباری هستند که خود، تنها چیزی که برای آن ارزشی قائل نیست، قوانین و حقوق بشر و ممالک است. تحریم‌های نامتعارف، سخت و تنگاتنگ علیه ممالک مقاومت و سکوت سازمان ملل نشان‌دهنده این است که این سازمان تنها بخشی از ارگان‌های ایالات متحده آمریکاست! تحریم دارویی، تحریم اقتصادی، تحریم ادوات و لوازم تنها نمونه‌ای از این تحریم‌هاست که علیه لبنان ایراد شده است. بندر بیروت شاهرگ اقتصادی و حیاتی لبنان در راستای سست‌کردن تحریم‌های آمریکا بوده و دست خبیث صهیونیست‌ها و آمریکا در این حادثه در کار است.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است: حال آمریکا، سعودی‌ها و اصحاب رسانه‌ تحریفی آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا تحمیل کنند که علت حوادث اتفاقی، حزب‌الله لبنان و در رأس آن جمهوری اسلامی ایران است. بی‌شک جنگ، جنگ روایت‌ها و تحریف‌هاست. از خدای عزوجل برای مردم شریف لبنان صبری عظیم خواستاریم و به آنان می‌گوییم که ما در کنار شما ایستاده‌ایم و شما نیز بایستید که مقاومت رمز پیروزی و مدارا با دشمن ذلت و حقارت است. این تحریم‌های ظالمانه آمریکا را محکوم می‌کنیم و نوید پیروزی و خم‌کردن کمر تحریم‌ها را با رمز استقامت و توکل بر خدا به مردم لبنان می‌دهیم.